Narodowy Program "Powroty do Domu" - co dalej?
- Napisał Wojtek
- Skomentuj jako pierwszy!
- wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę
Czy pamiętasz?
Podczas tego spotkania w dniu 29 września 2007 panowie Tusk i Sikorski przedstawili Polakom w Irlandii projekt Narodowego Programu "Powrót do Domu".
Co stało się potem?

Kto wrócił do Polski? Kto został w Irlandii? Kto pojechał i jeszcze szybciej wrócił?
Po tej wizycie pan Tusk chciał przenieść z Irlandii m.in. zaufanie państwa do obywateli. Czy mu się udało? Najlepiej wiedzą mieszkający w Polsce. Czy państwo Wam ufa?
A tak trzy tygodnie później, 21 października 2007 wygladały kolejki do głosowania w Ambasadzie RP w Dublinie. Wszystkim i tak nie udało się wejść aby zagłosować.


Kto wtedy w Irlandii nie głosował na pana Tuska...
Teraz nadeszła druga kadencja. Polska z pewnością jest "Zielona Wyspą" na mapie Europy. Ale czy dla osób w Polsce jest drugą Irlandią, gdzie pracuje ten kto chce, a państwo ufa swym mieszkańcom?
Co myślisz?
